...Veni, vidi, cookie...

Triple orgastická vlna na Žofíně, aneb Prague Food Festival(ová) neděle

23. června 2008 v 21:26 | Terezka |  Reportage
Nastal den D a my jsme se vypravili na Žofín. Původně mělo být složení degustátorů jinačí, ale nemocem člověk neporučí, což vysvětluje i naši absenci na sobotním dni.

Dorazili jsme lehce po půl jedné, ostrov byl příjemně poloprázdný, nikde žádné fronty, až na tu na vstupenky (uf, naštěstí nás toto minulo) a jídla všude více než dostatek.

Bylo započato první kolečko kolem dokola (jak jinak u kolečka, že...) a jelikož bylo počasí vskutku tropické, jali jsme se uvelebit co nejrychleji někam do chládku.
Strategická poloha Aromi vedle žofínského paláce, pěkně ve stínu - co více si přát.
Popovídala jsem si s Riccardem a Ondřejem a návdavkem obdržela telecí tonné se zelenými fazolkami a salátem z nových brambor
Salát byl vynikající, fazolky byly neskutečně křehké a vytvářely okouzlující protiklad ke klouzavým brambůrkám. Dobrota. Maso netřeba komentovat, kdo Vitello Tonnato v Aromi již někdy ochutnal, ví, o čem je řeč. Takže orgastická vlna č. 1

Mínusem festivalu je nemožnost opustit prostor, aniž by se člověk nemohl vrátit. Nicméně osobní kouzlo na pana Security zapůsobilo, tudíž z důvodu klidného spánku dětí jsme absolvovali procházku podél Vltavy po náplavce k mostu Inteligence a zpět.
Děti vyspalé, my unavené, ale natěšené na další nášup na ostrově.

Po návratu jsme se uvelebili na zídku sousedící s raclette stánkem, vůně (velice intenzivní) se linula kolem nás, ale nic to neubralo na potěšení dětí z jogurtové svačinky. Na raclette a sklence vína si vedle nás pochutnával Mr. Zucchini, každý si holt našel svému srdci dobrotu nejbližší.

Dalším chodem musely, prostě musely být už tolikrát, u Cuketků, opěvované ravioli z červené řepy plněné artyčokem a pancettou
Neuvěřitelná kombinace chutí, dokonale podtržená křupavou pancettou, která se peče mezi mramorovými pláty, takže není mastná, jen lehce křupavá.

Hilton chef mě dostal svou skvělou angličtinou s italským přízvukem a ravioli započaly vlnu č. 2, kterou dokončil fenyklem ochucený divoký losos se zeleným a bílým chřestem
Jedná se o "low fat salmon", jež je loven v divokých vodách Aljašky (ještě teď slyším "...jú nou, wiiild wateeeer in Alaskaaa" a obsahuje o 40% méně tuku než losos klasický. Vynikající jemná chuť, maso nádherně červené a křehké.
Neuvěřitelná chuť made by Hilton.

Následovala návštěva Le Palais, Le Papillon, kde děti ochutnaly Radkův (R. Šubrt) domácí vanilkovým pudingem s domácími piškoty a rebarborovo-ovocným kompotem.

Rebarboru a ovoce jsme raději vynechali, stejně tak piškoty namočené v rumu a chutnalo jim moc…Jsem ráda, že jsem s ním po delší době zase mluvila, mám ho moc ráda.

U stánku hotelu Paříž/Sarah Bernhardt jsme nejdříve ověsili k velké radosti dětí kočárek balónky a já ochutnala pečené mušle sv. Jakuba s květákovým pyré, kaparovou omáčkou a kmínovou pěnou
"Sanžak" byl velkým zklamáním. Jak chuťově - konzistence gumová, tak duo omáček, ve kterých jsem tedy avizovanou kaparovou nenalezla a jestli to bílé, co chutnalo po hořčici bylo květákové pyré, tak jsem měla asi defekt na chuťových pohárcích. Kmínová pěna pro jistotu chyběla.
Poměr cena/množství/kvalita - bez komentáře.

3. vlna vyšplouchla V Zátiší nad Arborio risottem s hřiby a lanýžovým olejem
Poslední grandy byly utraceny za tekutiny, neboť tropické teploty olizovaly nejvyšší hodnoty venkovních teploměrů. Jakožto řidič jsem byla odkázána na Mr. Mattoniho, poučení pro příště je tedy na místě. Chce to osobního řidiče.

Už se těším na ročník 2009!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hana Hana | E-mail | 23. června 2008 v 23:14 | Reagovat

Terezko, moc děkuju za to, že jsi mi umožnila navštívit Tvůj blog.

Reportáž z PFF je super a mohla by klidně zazářit v dalším čísle Apetitu!

Věřím, že si to užili všichni, včetně dětiček!

Hana

2 Kumpán Kumpán | 24. června 2008 v 14:13 | Reagovat

Ahoj Terínku :) Jak jsem to tak četl... vlastně škoda, že nelze číst se zavřenýma očima... Jinak takové dobrůtky bych si nechal přímo vyprávět i před spaním ;) Pěkné počtení a závistí mi ukápla skoro slina :) Pa Kumpán Milan

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama